جستجو در مطالب سایت:

 

دکتر ادهمی مقدم خبر داد:اجرای طرح جدید آموزش دکتری حرفه ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

 

تصویر مطلب اجرای طرح جدید آموزش دکتری حرفه ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  یکشنبه 12 آذر 1396
  • 155
  •  
  •  
  •  
مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای طرح جدید برنامه آموزش دکتری حرفه ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دکتر فرهاد ادهمی مقدم، مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این مطلب گفت: دوره علوم پایه در رشته پزشکی کوتاه تر و تبدیل به چهار نیمسال تحصیلی شده که البته برای دانشجویان ورودی 96 قابل اجراست.

وی با اشاره به اجرای طرح جدید برنامه آموزش دکتری حرفه ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: در این طرح تعدادی از دروس بین علوم پایه و مرحله بعد از آن که مقدمات بالینی است و همچنین بین مرحله مقدمات بالینی و مرحله کارآموزی شناور شده است.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچنین برخی از دروس به صورت Organ Base (متکی بر عضو) در دوره علوم پایه ارائه می شود.

دکتر ادهمی مقدم درخصوص مزایای ارائه دروس به صورت شناور خاطرنشان کرد: در گذشته دانشجویان علوم پایه پزشکی بعد از گذشت پنج نیمسال تحصیلی موظف به گذراندن امتحان جامع علوم پایه بودند که در صورت عدم قبولی چیزی حدود 6 ماه از وقت آنها به هدر می رفت. اما با اجرای این طرح دانشجویان می توانند تا زمان برگزاری مجدد امتحان جامع یکسری از دروس را بگذرانند.

وی همچنین به راه اندازی دبیرخانه های تخصصی همانند «دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی»، «دبیرخانه آموزش داروسازی و تخصصی»، «دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی»، «دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی» و «دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی» در حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: این دبیرخانه ها با هدف ارتقای ارزیابی و نظارت عملکرد واحدهای مجری علوم پزشکی، برنامه ریزی آموزشی و توسعه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود.

دکتر ادهمی مقدم با بیان اینکه براساس طرح آمایش سرزمینی توسعه رشته های علوم پزشکی دارای شرایط خاص و محدودی است، گفت: واحدهای ساری و مشهد برای تأسیس دانشکده دندانپزشکی موافقت اصولی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کرده اند و درخواست واحد همدان برای رشته پزشکی عمومی در مرحله بررسی است.

 

کل بازدید ها: 6,546,781 ☼ امروز: 321 ☼ دیروز: 3,558 ☼ این صفحه : 166 ☼ آنلاین: 4 جزئیات